Son Dakika Haberler

Sağlık Çalışanlarının “Ücretsiz Toplu Taşıma Hakkı” Uzatıldı

Sağlık Çalışanlarının “Ücretsiz Toplu Taşıma Hakkı” Uzatıldı
122 kez okundu
01 Ocak 2021 - 17:04

Ücretsiz Toplu Taşıma Hakkı

Sağlık çalışanlarına pandemi döneminde sağlanan bazı ayrıcalıklar ile ilgili yeni düzenleme resmi gazete yayınlandı. Bugün itibariyle sona erecek olan Ücretsiz Toplu Taşıma Hakkı ve Sosyal tesislerden faydalanma hakkı Cumhurbaşkanı onayıyla 6 ay daha uzatıldı.

Covid-19 pandemisinde en büyük ve zor bir görev üstlenen sağlık çalışanlarına sağlanan bazı ayrıcalıklardan biri olan ücretsiz toplu ulaşımdan ve sosyal tesislerden faydalanma hakkı 1 Ocak 2021 tarihinde sona eriyordu. Ancak Cumhurbaşkanı imzasıyla bu süre 6 ay daha yanı 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Sağlık çalışanlarının bugün sona eren “toplu taşımadan ücretsiz yararlanma ve kamuya ait sosyal tesisleri ücretsiz kullanma hakkı”, Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatıldı.

TÜM SAĞLIK HABERLERİ İÇİN

Sağlık Çalışanlarına 6 ay Uzatıldı


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre; yeni tip korona virüs salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personelin ücretsiz ulaşım ve kamuya ait sosyal tesislerden yararlanma hakkı 30 Haziran 2021′ e kadar uzatıldı.

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.