İstanbul’da Vefa Gıda Kolileri Bugün Yola Çıkıyor

0
0

İstanbul’da Koronavirüsü Yardımı Kolileri

Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında hayırseverlerin yardımıyla hazırlanan gıda kolilerinin dağıtımı öncesinde çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vali Yerlikaya, “Evinde Kal İstanbul” çağrılarına cevap vererek evden dışarı çıkmayan İstanbullulara teşekkür ederek konuşmasına başladı.

Vali Yerlikaya, “Bu zor günler Allah’ın izniyle geride kalacak. Hiç kimseyi yalnız, çaresiz, bir başına bırakmadık, bırakmıyoruz, bırakmayacağız. Müsterih olun devletimiz milletinin, milletimiz de devletinin yanındadır” sözlerinin ardından İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlara sokağı çıkma kısıtlamasını hatırlatarak yasağa uyan vatandaşlara teşekkür etti.

“Vatandaşlarımızın İhtiyaçlarını Karşılamak İçin Vefa Hareketi Başlattık”

İstanbul Valiliği olarak bu zor süreçte vatandaşların yanında olduklarını ifade eden Vali Yerlikaya, “Maddi durumu iyi olmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan hemşehrilerimizle ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tecrübesi, bilgi birikimiyle, mütevelli heyetiyle birlikte beş günden beri geceli gündüzlü çalıştı, var olan bu dosyaları tek tek değerlendirdi ve toplam 53 bin dosyayı tespit etti. Biz 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlıkları olup da maddi durumu iyi olmayanların adres tespitleriyle birlikte kapılarını çalalım, ihtiyaçlarını an be an görelim diye Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Vefa hareketi başlattık” şeklinde konuştu.

Ayrıca 65 yaş ve üzeri vatandaşların alışveriş ihtiyaçlarında destek olan İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 39 ilçede kaymakamlıklar ve belediyeler ile Vefa Sosyal Destek hareketinin sürdürüldüğünü dile getiren Vali Yerlikaya, ihtiyaç sahibi vatandaşların 112, 155 ve 156 çağrı merkezlerini arayabileceklerinin altını çizdi. 22 Mart tarihinden bugüne kadar toplam yaklaşık 73 bin çağrı aldıklarını dile getiren Vali Yerlikaya bu çağrıların 65 binden fazlasına cevap verilerek taleplerin karşılandığını belirtti.

333 Bin Gıda Kolisi İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Dağıtılacak

Vefa Sosyal Destek hareketinin bir parçası olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlar için hazırlanan gıda kolilerinin bugün dağıtımına başlanacağını belirten Vali Yerlikaya, gıda kolilerini bağışlayan hayırseverlere tek tek teşekkür etti. On hayırseverin bağışlarıyla Getir firmasının ücretsiz dağıtımını üstlendiği gıda kolilerinin sayısının toplam 333 bin rakamına ulaştığını söyleyen Vali Yerlikaya, “Vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendiriyoruz, önceliğimiz 65 yaş ve üzeri büyüklerimiz” diyerek gıda kolilerinin dağıtımına ilk olarak 65 yaş ve üzeri ihtiyaç sahibi vatandaşlardan başlanacağını belirtti.

Vali Yerlikaya, Getir firmasının ücretsiz dağıtacağı toplam 333 bin gıda kolisini üstlenen Kalyon Holding adına Cemal Kalyoncu’ya, Limak Holding adına Nihat Özdemir’e, Cengiz Holding adına Mehmet Cengiz’e, MNG Holding adına Mehmet Nazif Günal’a, Demirören Holding adına Yıldırım Demirören’e, LC Waikiki adına Vahap Küçük’e, Fuat Tosyalı’ya, Mesut Toprak’a, Getir firması adına Nazım Salur’a, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Fenerbahçeli futbolculara teşekkür ederek, bu zor günlerin birlikte atlatılacağı mesajını verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz