Cumhurbaşkanı Erdoğan Koronavirüs için Yeni Tedbirler Açıkladı

0
0

Cumhurbaşkanı ve AkParti genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün ( 27 Mart ) akşam 22:00 civarında Koronavirüsü ( Covid-19 ) ile ilgili bilim kurulu tavsiyeleri doğrultusunda alınan yeni tedbirleri ulusa sesleniş konuşmasında dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Koronavirüs Tedbirleri Açıklaması

Erdoğan konuşmasına şimdiye kadar alınan önlemleri anlatarak başladı. Türkiye’nin koronavirüsüne karşı aldığı tedbirler ve alt yapısının güçlü olması dolayısıyla diğer ülkelere göre daha avantajlı olduğuna değindi.

Covid-19 Yeni Tedbirler

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs ile ilgili alınan yeni tedbirleri canlı yayında açıkladı.

1- Şehirlerarası seyahatler bundan böyle valilik iznine bağlanmıştır.

2- Kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışma sistemine geçilecektir.

3- Toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni uygulanacaktır.

4- Piknik alanları, ormanlar, ören yerleri gibi alanlar hafta sonları kapalı olacak, hafta içi de buralarda hiçbir şekilde toplu olarak bir arada bulunamayacaktır.

5- Askerlerimiz 14 gün karantina kuralına uygun şekilde kontrollü olarak celp ve terhis uygulamasına tabi tutulacaktır.

6- Yurt dışı uçuşlar tamamen sona erdirilmiştir.

7- Tüm illerimizde valilerimizin başkanlığında pandemi kurulu oluşturularak alınan tedbirlerin takibi yapılacak, gerektiğinde o şehre mahsus ilave tedbirler de yine burada kararlaştırılacaktır.


“BU SÜRECİ EN KISA SÜREDE VE EN AZ HASARLA ATLATTIĞIMIZDA AYDINLIK BİR GELECEK BİZİ BEKLİYOR”

Dünyada kurallara uyduğumuzda nasıl kısa sürede başarıya ulaşacağımızın da, kurallara uymadığımızda nasıl bir büyük felaketlerle karşılaşacağımızın da örnekleri mevcuttur. Bakınız şu anda Amerika’nın geldiği durum ortada. Öyleyse bizler Türkiye olarak şu anda bulunduğumuz konumu çok daha olumsuz bir neticeye taşımamamız gerekir.

Hep ifade ettiğim gibi, bu süreci en kısa sürede ve en az hasarla atlattığımızda önümüzde aydınlık bir gelecek bizi bekliyor. Türkiye bu hastalığı yenebilecek güce ve imkâna, milletimiz de alınan tedbirleri hassasiyetle uygulayacak dirayete sahiptir. Rehavete ve paniğe kapılmadan dikkatle ve sabırla atacağımız her adım bizi bu tehditten biraz daha uzaklaştıracaktır. Kendimizin ve evlatlarımızın geleceği için lütfen evde kalalım, kurumlarımızın açıkladığı tedbirleri dikkatle uygulayalım, bilim insanlarımızın tavsiyelerine kulak verelim.

Ve şunu unutmayalım: “Yarın elbet bizim, elbet bizimdir, gün doğmuş, gün batmış, ebet bizimdir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz