Yemek Tarifleri
Yemek Tarifleri

EN SON HABERLER

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan IMF Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanlığı, konuyla ilgili açıklama yaptı. Tüm iddialar asılsızdır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan IMF Açıklaması
1
02 Şubat 2019 - 12:01

Hazine ve Maliye Bakanlığı, CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın “Ülke ekonomisi 1 Nisan’dan sonra IMF’ye emanet edilecek” açıklamasına tepki gösterdi.

Bakanlık Açıklaması

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Türkiye ekonomisi ile ilgili ‘kriz’ beklentisi boşa çıkanların içine düştükleri hali, umutsuzlukla sarıldıkları yalan ve iftiraların ulaştığı boyutu şaşkınlık ve üzüntü ile izliyoruz. Tüm borçluluk oranları, borç çevirme oranları ve mali disiplin performansı ortaya konularak, Türkiye ’nin ne kredi açısından, ne de teknik destek açısından IMF ile yolunun dahi kesişmesinin söz konusu olamayacağı defalarca ortaya konulmuştur. Bu performansa rağmen, IMF konusunun gündeme getirilmesinin hiçbir tutarlılığının olmadığı, amacı belli bir algı operasyonu olduğu çok açıktır.

Türkiye ekonomisi güçlüdür. Türkiye ekonomisi hiçbir dış yardım ya da desteğe ihtiyaç duymadan yaşadığı spekülatif süreci atlatmıştır ve girdiği dengelenme sürecini başarı ile sürdürmektedir. Alınan tedbirler ve ortaya konulan stratejiler ile ekonomideki güçlenme devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Faik Öztrak Ne Demişti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, dün Tekirdağ’da partisinin düzenlediği 31 Mart Yerel Seçimleri konulu toplantıya katılmış, ülkede ekonominin kötüye gittiğini vurgulayarak “Ve yazık ki, böyle gider ise daha öncede defalarca söyledim. Bu ülkenin ekonomisi 1 Nisan’dan sonra Uluslararası Para Fonu’na emanet edilecektir. Ben daha öncede söylemiştim ‘bunlar, IMF ile görüşüyorlar’ diye. Bakıyoruz bugün gazetelerde çıkmaya başladı. IMF heyeti Ankara’daymış” demişti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    En Son Haberler TÜM HAKLARI SAKLIDIR. İletişim : [email protected] Adres: İzmir / Türkiye